Хто чого вчиться
Одкриває, пізнає
геть усе, що в світі є.
В. Фетисов

Наша школа була заснована у 1953 році, ій вже більше 60 років. Цікаво, а що було раніше, як побудували нашу школу і що зараз відбувається у її стінах... В перші роки після війни територія сучасного селища Східне була нерозореним полем. В 1947 р. заводи 8-ДПЗ і Верстатобудівельний почали давати наділи землі своїм робітникам. Почали будуватися будинки. Район поступово обживався. В цей час були збудувані 4 фінських будинки для занять школярів. Відкрилися 1, 2, 3 класи. В травні розпочалось активне будівництво, в якому брав активну участь Верстатобудівельний завод, 8-ДПЗ, ХТЗ. Найбільший парк нашого району - «Зелений гай», всі його насаждення були вирощені завдяки праці і турботі вчителів школи № 40. А сама школа була збудована в найкоротший термін - за 3 місяці - і 7 вересня його вихованці сіли за парти в новому будинку, на якому було написано - 1953 рік.

Колектив педагогів нашої школи добросовісний , відповідальний, творчий. Всі ці якості вчителя передають своїм вихованцям. І сьогодні ми гордимося випускниками нашої школи серед яких:
- Пасечник Микола - кандидат наук, декан ХІБІ
- Фесенко Віталій – замісник головного конструктора заводу імені Малишева
- Тригубенко Анатолій – полковник, командир танкового полку
- Топчий Тетяна Василівна – начальник управління освіти Фрунзенського району
- Карпенко Володимир Олександрович - професор ХАДІ
- Разуненко Ірина Василівна – завідуюча аспірантурою ХДПУ ім. Сковороди.
В школі сьогодні впроваждується:
- - поглиблене вивчення  історії,
- система розвиваючого навчання в початковій школі;
- реалізація комплексно-цільових програм «Підліток», «Обрадовані діти» , «Педагогічна творчість», «Здоров’я »;
- робота дитячої шкільної організації «Еко»;
- працюють до профільні та профільні класи за напрямами : природничий , суспільно-гуманітарний, філологічний.
В відповідності до наказу № 272 від 28.12.2005р. управління освіти Орджонікідзевської районної ради в лютому 2006 року була проведена державна атестація загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 40. За підсумками державної атестації було визначено атестованою Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 40 Харківської міської ради Харківської області із загальним коефіцієнтом К = 46,56 на достатньому рівні та зі статусом загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з суспільно-гуманітарним, природничо-математичним профілем навчання, підтверджено право видачі документів про освіту державного зразка за освітнім рівнем початкова, базова загальна середня освіта та повна загальна середня освіта.

Наші традиції

У школі проходить багато заходів та свят. Сформовані свої традиції. Познайомтесь з ними.

1 ВЕРЕСНЯ

Зустріч зі школою, вчителями, друзями. На це свято приходить багато гостей. Звучать привітання, виступи учителів, батьків, гостей. Лунає перший дзвоник і починається навчальний рік.

ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ

Традиційний концерт - подарунок вчителям, який готують всі учні, виставка композицій "Золота осінь".

СВЯТО ОСЕНІ

НОВОРІЧНИЙ КАРНАВАЛ

Це найдовгоочікуваніше та найулюбленіше свято. Для молодших школярів проводиться веселий бал-маскарад, на якому діти співають, танцюють, читають вірші, представляють свої костюми і, звичайно, отримують призи та подарунки від Діда Мороза й Снігуроньки.

А старшокласники готують святковий концерт "Всі зірки - до нас на Новий Рік!", після якого розважаються на дискотеці.

А на наступний день - настають зимові канікули

.

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

У цей день учні та усі бажаючі можуть надіслати один одному валентинки та подивитись концерт у школі.

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

Це традиційне свято завжди проходить урочисто і водночас душевно. Лунає величний Гімн України, вноситься Державний Прапор України і звучать теплі і добрі слова привітань гостей, вчителів, батьків. На цьому святі кращі учні нагороджуються Грамотами, Дипломами за участь в олімпіадах, в роботі МАН, в шкільному житті.

ВИПУСКНИЙ ВЕЧІР

Промайнув навчальний рік, наче комета на небосхолі, закінчилися випускні іспити і ось він - довгоочікуваний випускний вечір. Атестати вручені, випускників вітають почесні гості, директор школи, учителі, батьки. Потім розпочинається остання шкільна дискотека, після якої випускники ідуть зустрічати світанок свого нового дорослого життя.